CO TO SĄ KLASYFIKACJE?

Jest to klasyfikacja europejska, będąca podstawowym elementem Wspólnej Taryfy Celnej. Zgodnie z Nomenklaturą Scaloną klasyfikowane są towary w obrocie międzynarodowym. Program może być przydatny dla przedsiębiorców, biur rachunkowych, celników itp..

Dla kogo?

Jest to klasyfikacja europejska, będąca podstawowym elementem Wspólnej Taryfy Celnej. Zgodnie z Nomenklaturą Scaloną klasyfikowane są towary w obrocie międzynarodowym. Program może być przydatny dla przedsiębiorców, biur rachunkowych, celników. itp.

Co zyskasz?

Od 1 lipca 2020r. zmianie uległ sposób identyfikowania towarów i usług poprzez odejście od stosowania PKWiU 2008 na rzecz unijnej Nomenklatury Scalonej (CN) w zakresie towarów oraz Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług PKWiU (2015) w zakresie usług. Prócz Klasyfikacji CN program zawiera Polską klasyfikację Wyrobów i Usług, Klasyfikację Środków Trwałych, Polską klasyfikację Obiektów Budowlanych, Polską klasyfikację Działalności, Europejską klasyfikację Działalności, Identyfikatory i Spis Gmin, klasyfikację zawodów i specjalności.

Jak działa?

Klasyfikacja CN dostępna jest w formie przeglądarkowej.
image
image
image
image
image
image